نحوه اخذ درگاه پرداخت اینترنتی

Top_636525146735023683

: اگر شما دارای سایت فروشگاهی هستید حتماً نیازمند به درگاه پرداخت اینترنتی در سایت می باشید تا کاربران به راحتی بتوانند تراکنش های مالی خود را انجام دهند. بسیاری از دوستانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند گمان می کنند در ابتدای کار تا زمانیکه مجوز کار نداشته باشند نمی توانند از بانک برای سایتشان درگاه اینترنتی بگیرند. در ادامه  اگر می خواهید بدانید به چه صورت می توانید از بانک درگاه اینترنتی دریافت کنید با الماس نگار همراه باشید

اوایل راه های زیادی برای راه اندازی درگاه پرداخت وجود داشت که می توانستید به سایتهای ارائه دهنده درگاه واسط پرداخت مانند: زرین پال، پارس پال، پی لاین، جهان پی، درگاه پرداخت و … مراجعه کنید و با ثبت نام در آنها امکان دریافت درگاه واسط پرداخت وجود داشت به این صورت که ابتدا تمام مبلغ تراکنش به حساب درگاه واسط واریز می شد سپس بعد از گذشت معمولا دو روز از تاریخ واریز (مسدود بودن برداشت تا ۲ روز) با کسر کارمزد (معمولا ۱ درصد از کل تراکنش) امکان برداشت وجه وجود داشت اما اخیراً  درگاه های واسط دیگر اجازه ارائه خدمات را ندارند به همین دلیل تنها راهی که برای ایجاد قابلیت پرداخت انلاین وجود دارد دریافت درگاه واریزمستقیم ازبانکهای ملی، ملت، صادرات، تجارت، پاسارگاد، سامان و … است.

آموزش نحوه اخذ درگاه اینترنتی

روش اول درگاه پرداخت مستقیم

دوستانی که می خواهند برای سایتشان درگاه اینترنتی دریافت کنند ابتدا باید نمادالکترونیک که توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت صادر می شود را دریافت کنند تا بتوانند برای دریافت درگاه مستقیم پرداخت اینترنتی اقدام کنند.برای دریافت نماد اعتماد به وب سایت enamad.ir مراجعه کرده و پس از ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز نماد را دریافت میکنند ولی باید این مسئله را مد نظر قرار دهید که گرفتن نماد اعتماد زمان بر بوده و ممکن است حدود سه ماه طول بکشد و همچنین به غیر از نماد اعتماد باید مدارک کسب و کار خود را به بانک ارائه دهید که همین امر نیز چند روز طول خواهد کشید و از طرفی فعال کردن درگاه پرداخت اینترنتی کار شما نیست و شما باید از یک برنامه نویس یا طراح سایت بخواهید برای شما ماژولی بنویسد تا درگاه پرداخت خود را به سایتتان وصل کنید.پس این روش برای صاحبان کسب و کارهای کوچک اصلا پیشنهاد نمی شود .تنها مزیت درگاههای پرداخت مستقیم این است که کارمزدی از شما دریافت نمی شود و پولی که کاربران بعد از خرید پرداخت می کنند بعد از چند ساعت مستقیم به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.

روش دوم درگاه پرداخت واسط

اکثر سایت های ایرانی از این روش برای دریافت درگاه پرداخت آنلاین سایت خود استفاده می کنند. در این روش دیگر نیازی نیست به بانک مراجعه کنید. به راحتی می توانید از سایت هایی که این خدمات را ارائه می کنند درگاه پرداخت خود را دریافت کنید. فقط کافی است در این سایت ها عضو شوید و اطلاعات کامل خود را ارائه دهید. هم چنین برای اینکه این سایت ها کاملا قانونی عمل می کنند باید شما از طریق کارت ملی و شناسنامه احراز هویت شوید. به راحتی می توانید از کارت ملی و شناسنامه خود با گوشی موبایل خود عکس بگیرید و برای این سایت ها ارسال کنید. در کمتر از یک ساعت مدارک شما بررسی و پنل شما فعال می شود. در قدم بعدی که باید انجام دهید این است که  باید شماره کارت و شماره حساب بانکی خود را ثبت کنید سپس  باید آدرس سایت خود را ثبت کنید تا سایت شما بررسی شود. اگر سایت شما از لحاظ محتوایی مشکلی نداشته باشد درگاه پرداخت برای سایت شما فعال می شود.

تمام این کار ها ممکن است در کمتر یک ساعت انجام می شود. بعد از این که درگاه پرداخت برای سایت شما فعال شد باید آن را به سایت خود وصل کنید. مزیت این سایت ها این است که از طریق افزونه هایی که برای انواع سایت ساز ها ارائه کرده اند کار شما را راحت کرده اند. مثلا اگر از ووکامرس استفاده می کنید می توانید افزونه مربوط به ووکامرس را دانلود کنید و روی سایت خود نصب کنید.

بعد از نصب افزونه باید به قسمت تنظیمات ووکامرس خود مراجعه کنید. در تنظیمات ووکامرس قسمتی با عنوان پرداخت وجود دارد که هنگامی که به آن قسمت مراجعه می کنید نام درگاه پرداختی که افزونه اش را روی سایت خود نصب کرده اید را می بینید. باید روی نام درگاه پرداخت مورد نظر کلیک کنید و آن را فعال کنید. سپس قسمتی با عنوان  api درگاه وجود دارد که باید کدی که در سایت مورد نظری که از آن درگاه پرداخت برای سایت خود گرفته اید و به سایت شما اختصاص داده شده است را در آن جا قرار دهید تا اتصال بین سایت شما و درگاه پرداخت انجام شود.

ویژگی  اخذ درگاه  پرداخت اینترنتی

  • امکان واریز وجوه تراکنش‌های موفق انجام شده به صورت ریز یا سرجمع
  • امکان ارائه سرویس استعلام لحظه‌ای تراکنش‌ها
  • امکان دریافت گزارش‌های متنوع مالی
  • واریز همزمان مبلغ خرید به چند حساب بصورت (درصدی)
  • ارائه خدمات آنلاین پشتیبانی فنی به پذیرنده
  • ارائه اطلاعات مربوط به تراکنش‌های صورت پذیرفته از طریق وب سرویس

موارد مورد نیاز دریافت درگاه پرداخت اینترنتی

  • دارا بودن وب سایت اینترنتی رسمی و فعال به منظور فروش خدمات یا کالا
  • اخذ نشان نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی از طریق آدرسenamad.ir
  • دارا بودن حساب بانکی نزد شعب بانک ملت و یا بانک‌های دیگر
  • دارا بودن مدارک هویتی مورد نظر جهت متقاضیان حقیقی و حقوقی

 

 

 

گذاشتن نظر