هاست دانلود چیست ؟

c883d0a31c1d4ba0aac7bd9b513a76f1

هه

 

هاست دانلود مانند هاست میزبانی است با این تفاوت که این هاست مخصوص میزبانی فایل است و با توجه به اینکه در این هاست فضای زیادی در اختیار خواهید داشت می توانید فایل ها را برای دانلود در این هاست قرار داده و لینک مستقیم را برای کاربران قرار بدهید.

هاست دانلود معمولا فاقط سرویس ایمیل و دیتابیس است و همچنین از این سرویس بک آپ تهیه نمی شود اما در الماس نگار با درخواست کاربر سرویس دیتابیس به هاست اضافه خواهد شد.

توجه داشته باشید هاست دانلود برای راه اندازی سایت مناسب نیست و فقط برای قرار دادن فایل برای دانلود است . از مزایای این هاست امکان استفاده از رپیدلیچ و سرعت بالا در دانلود و آپلود است و مخصوص همین کار تنظیم شده است.

از دیگر ویژیگی های هاست دانلود علاوه بر داشتن فضای ذخیره‌سازی و پهنای باند مناسب، باید سرعت دیسک سخت و سرعت شبکه‌ی بالایی داشته باشد. به علاوه باید بتواند در هنگام پاسخگویی به حجم زیاد دانلودکنندگان، مصرف حافظه و استفاده از دیسک سخت را مدیریت کند.

برای آشنایی بهتر موضوع با یک مثال در مورد هاست دانلود توضیح می دهیم :

شما یک سایت دارید که این سایت دانلود، موزیک، فایل و… هست حالا می خواهید کل عکس، فایل ، ویدئو و فایل های مختلف را بارگزاری (آپلود) کنید. حال به خاطر حجم بالا و دانلود از طرف کاربران شما هاست میزبانی شما مناسب این کار نیست و باعث فشار بیش از حد به سرور و کمبود منابع و مشکلاتی برای سایر کاربرانی که هاست اشتراکی دارند پیش بیاد !

حالا با این هاست دانلودی که در اختیار دارید می توانید  انواع فایل های پرحجم و با تعداد بالا را بارگزاری (آپلود) کنید.

فقط دقت داشته باشید هاست دانلود دیتابیس (بانک اطلاعاتی) ندارد و فقط مناسب اپلود و دانلود فایل های شما هستند.

ضمنا در هاست دانلود می توانید از ساب دامین یکی از دامنه های خود استفاده نمایید مثلا نام دامنه شما mydownload.ir می باشد . شما میتوانید ساب دامینی مانند (dl.mydownload.ir ) یا هر نامی که مد نظر دارید برای آپلود فایلهای سایتتان و دانلود فایلها  توسط کاربر ایجاد نمایید که این امکان پس از سفارش هاست توسط شما، قابل بررسی می باشد.

در رابطه با قیمت مثالی میزنیم : اگر هزینه ۱۰ گیگابایت فضا برای سرویس میزبانی وب ماهیانه ۳۰٫۰۰۰ تومان باشد این هزنیه برای سرویس هاست دانلود ممکن است حدود ۱۰٫۰۰۰ تومان در ماه باشد در نتیجه این سرویس برای افرادی که تنها قصد دارند فایل هایی در جهت دانلود در اختیار دیگران قراردهند بسیار مناسب و به صرفه تر می باشد دلیل ارزانی این سرویس نسبت به سرویس میزبانی وب عدم داشتن امکاناتی از نظیر ایمیل, دیتابیس, بک اپ گیری, ادان دامین, و … می باشد.
هدف اصلی از ارائه این سرویس کاهش هزینه ها می باشد در نتیجه این سرویس بسیار مناسب برای سایت هایی که فایل برای ارائه به کاربران دارند مانند سایت های دانلود می باشد.

از این رو الماس نگار سرویس هاست دانلود  با ویژگی ها و پشتیبانی بسیار عالی و امکانات خوب در اختیار شما دوست عزیز قرار خواهد داد.

 

 

گذاشتن نظر